Rezonans Magnetyczny

Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MR) jest bezbolesną, nieinwazyjną i bezpieczną techniką diagnostyczną. Nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego, ale naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Za pomocą badania metodą MR możliwe jest uzyskanie obrazów ośrodkowego układu nerwowego, tkanek miękkich i innych narządów wewnętrznych. To jedna z najdokładniejszych metod obrazowych. Pokazuje różnice pomiędzy tkankami, a narządami oraz umożliwia wykonywanie przekrojów w dowolnej płaszczyźnie.

    •           Opis w 72 h
    •           Tylko 50 km od Poznania
    •            Możliwość oglądania bajek podczas badania
    •            Zarejestruj się: 61 444 11 22
image00004
LEN01333

Właściwa diagnostyka oparta na bardzo czułym i nowoczesnym sprzęcie pozwala zdiagnozować chorobę nawet wtedy, gdy nie ma ona jeszcze żadnych widocznych objawów. Daje to ogromną szansę na wyleczenie lub uniknięcie udaru mózgu, miażdżycy, nowotworu prostaty czy piersi.

Jak wygląda badanie rezonansem magnetycznym?

 

Podczas badania pacjent zostaje umieszczony na specjalnym stole w pozycji leżącej tak, aby znalazł się w centrum skanera MR. Podczas badania Pacjent powinien się nie ruszać, leżeć spokojnie. Wszelkie ruchy ciała wywołują artefakty, które wpływają negatywnie na jakość diagnostyczną wykonanych skanów. Badanie rezonansem magnetycznym trwa od 15 do 90 min. w zależności od badanej części anatomicznej. Niektóre badania wymagają wstrzymania oddechu o czym informuje personel, z którym Pacjent pozostaje w stałym kontakcie. Po wykonaniu badania rezonansem magnetyczny Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

1C63CF22-1947-4DBF-B5A6-430F7BD410CB-min

Przygotowanie pacjenta

Ankieta